FOLIE
GRZEWCZE
NA PODCZERWIEŃ
w systemie pod panele i deskę
Ogrzewanie podłogowe w systemie bezpośrednim
Montaż folii grzewczej pod panelami podłogowymi i deską warstwową to najprostsza metoda elektrycznego ogrzewania podłogowego. Folia grzewcza układana jest bezpośrednio pod podłogą pływającą na macie izolacyjnej
Heat Decor lub na stosowanym pod panelami winylowymi SPC i deską podkładzie HD-XPS300.
Ciepło z folii grzewczej emitowane jest na dużej płaszczyźnie wprost do pomieszczenia poprzez długie promieniowanie podczerwone. System grzewczy możemy zamontować na każdym etapie inwestycji czy remontu mieszkania. Sterowanie temperaturą pokojową oraz temperaturą podłogi odbywa się poprzez elektroniczny termostat pokojowy.
Ogrzewanie podłogowe folią grzewczą pod deską lub panelami może być stosowane jako podstawowe ogrzewanie pomieszczenia oraz jako dodatkowe dające komfort ciepłej podłogi.
Zalety systemu bezpośredniego
- Możliwość wykonania systemu na każdym etapie inwestycji
- Łatwy i szybki montaż
- Niskie koszty eksploatacji
- Niskie koszty inwestycji w porównaniu z innymi instalacjami ogrzewania
- Niewielka grubość warstw systemu: maks. 1,6 cm
- Równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu
- Możliwość ogrzewania wybranych pomieszczeń w preferowanym czasie i w różnych temperaturach
- Komfort ciepłej podłogi
- Brak emisji CO2
Powierzchnia folii grzewczej w samodzielnym systemie grzewczym i użytkowanie
Aby bezpośredni system grzewczy oparty na foliach grzewczych pracował jako jedyne samodzielne źródło ciepła w danym pomieszczeniu należy rozłożyć go na około 80% powierzchni podłogi. Co ważne, wszystkie na stałe umieszczone nad systemem przedmioty (łóżka, szafy itp.) muszą stać na nóżkach o wysokości minimum 3 cm.
Nie wolno kłaść na podłodze z włączonym systemem materacy wodnych, syntetycznych, piankowych czy innych materiałów o właściwościach termoizolacyjnych, gdyż grozi to ich przegrzaniem i uszkodzeniem. Tego rodzaju przedmioty zawsze powinny być umieszczane na stelażu na nóżkach o wysokości minimum 3 cm.
Zasada działania folii grzewczej
Folia grzewcza to grzejnik elektryczny z grafitową grzałką, która pod wpływem oporu elektrycznego wytwarza ciepło w postaci długiego promieniowania podczerwonego
Wytworzone ciepło z folii grzewczej w postaci podczerwieni ogrzewa przedmioty będące w jej kontakcie lub w zasięgu promieniowania
W ogrzewaniu podłogowym pomieszczeń folia grzewcza nagrzewa podłogę, ściany, sufit wraz z innymi przedmiotami będącymi w jej otoczeniu, które w procesie nagrzewania oddają swoje ciepło do powietrza.
Moc folii grzewczej pod panele
Dłuższy czas nagrzewania się folii, nie oznacza jej mniejszej wydajności. Wszystkie folie w systemie bezpośrednim o różnych mocach nagrzewają się docelowo do tej samej temperatury: 28°C i wedle zaleceń producentów podłóg jest to temperatura graniczna. Dłuższy czas nagrzewania się folii o mocy 80 W/m2 pozwala na równomierny wzrost temperatury w pomieszczeniu.
Dobór mocy folii grzewczej jest podyktowany stopniem termoizolacyjności danego pomieszczenia i rekomendowane jest stosowanie najmniejszej efektywnej w danym pomieszczeniu mocy.
Rodzaje podłogi dostosowanej do elektrycznego ogrzewania podłogowego
Panele laminowane – rekomendowana folia grzewcza: HD-G
Ich powierzchnia – którą stanowi specjalnie laminowany papier – jest tłoczona. W celu zabezpieczenia wierzchu paneli, zostały one pokryte specjalnymi substancjami żywicznymi nadającymi kolor i połysk chroniącymi przed rozwojem mikroorganizmów. Spód paneli laminowanych wykończony melaminą chroni przed wpływem wilgoci, a ich rdzeń wykonany jest z płyty wiórowej, MDF lub HDF. Tego typu wykończenie posadzki imitować może nie tylko drewno, ale również inne materiały, takich jak glazury, powierzchnie kamienne czy nawet wykonane z metalu. Panele laminowane mają też dużą wadę – jest nią słabe wygłuszanie dźwięków poruszających się po ich powierzchni ludzi i domowych zwierząt.
Panele winylowe SPC – rekomendowana folia grzewcza: HD-EPL
Ponieważ struktura paneli winylowych jest niewrażliwa na wilgoć, mogą być one zastosowane w takich pomieszczeniach, jak kuchnia i łazienka, a nawet we
wnętrzach stale zawilgoconych, typu sauny, salony SPA czy obrzeża basenów. Wodoodporność idzie w parze z przewodnictwem cieplnym, dzięki któremu stopy w bezpośrednim kontakcie z panelami winylowymi nie czują chłodu. Podłogi pokryte materiałem winylowym nie elektryzują się, a co za tym idzie – nie przyciągają kurzu, który w połączeniu z wilgocią szybko spowodowałby trwałe, trudne do usunięcia zabrudzenia.
Deska warstwowa – rekomendowana folia grzewcza: HD-PRO
Drewniane podłogi są zdrowsze i zdecydowanie trwalsze od sztucznych imitacji. W przeciwieństwie do paneli są przyjemnie ciepłe w dotyku, nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu ani roztoczy, przez co są idealnym rozwiązaniem dla alergików.
Doskonale tłumią hałas, a dzięki zdolności absorbowania wilgoci regulują mikroklimat pomieszczenia.
Można je poddać cyklinowaniu i pomalować lakierem w dowolnej barwie, czym materiał ten te górują nad pozostałymi.
Schemat ułożenia folii grzewczej Heat Decor pod panelem podłogowym laminowanym
1. Wykończenie podłogi: panele
2. Folia paraizolacyjna
3. Folia grzewcza Heat Decor
4. Mata izolacyjna Heat Decor
5. Folia paroizolacyjna
6. Wylewka z betonu i płyty OSB
Grubość ogrzewania podłogowego w systemie folia grzewcza pod panelem
1. Wykończenie podłogi panele
2. Folia paraizolacyjna 0,2 mm
3. Folia grzewcza Heat Decor 0,338 mm
4. Mata izolacyjna Heat Decor 5 mm
5. Folia paroizolacyjna 0,2 mm
6. Wylewka z betonu i płyty OSB
Grubość systemu: 5,78 mm -> 0,57 cm
Firma Noe Master również
wykonuje wszelkie zabudowy z płyt regipsowych jak również wszelkie
sufity podwieszane i ścianki działowe.
Teraz sprzedaż i montaż foli
grzewczych firmy Heat Decor może być finansowane po przez program
"Ciepłe Mieszkanie"
zapraszamy do kontaktu z firmą NOE
MASTER w celu wypełnienia wniosku do programu
|